Atlas SB 100FL XL Double Engelli Açısal Kanatlı Optik Turnike

Genel Özellikler

Mekanizma : Sürücü olarak 24VDC motor kullanılmaktadır. Mekanik sürüşü Kayış & Kasnak kullanılarak yapılmaktadır. Bu sayede değişken yükler ve zorlanmalar da kolaylıkla konumlama yapmaktadır. Mekanizma kontrolü 2 adet ündüktif sensör ile yapılmaktadır. Kanatlar kapalı konumda dışarıdan el ile müdahale edilmesi durumdan açılmayacak şekilde tasarlanmıştır. Geçiş hızı 25 kişi / Dakika olarak hesaplanmıştır, kullanılan okuyucu sistemine bağlı olarak bu oran değişiklik göstermektedir.

Ana gövde: İç konstrüksiyon şasesi pas, korozyon ve aşınmaya dayanıklı galvaniz kaplamalıdır.

Üst tabla: Üst tabla standart olarak 10mm Temperli & Rodajlı camdan imal edilmiş olup ekstra gelebilecek darbe dayanımı olarak alt kısımdan destek sacı ilave edilmiştir. Cam üzerine istediğiniz ve veya kişiselleştirmeyi istediğiniz her türlü görsel basımı imkanı sağlamaktadır. Bu uygulama tekniği dünyada sadece tarafımızca yapılmaktadır. Özel baskı tekniğin avantajı; granit, ahşap, resim, logo vb gibi görselleri elde ederek daha şık bir görsel alma imkanı vermektedir, camın hijyenik oluşu ayrıca bir etken sağlamaktadır. Özel proje olarak tüm dış gövde bu tekniği ile tasarım ve üretim yapılabilmektedir.

Yan Paneller : Standart AISI 304 kalite paslanmaz çelik, 4N satinelidir. Opsiyon olarak plexi, dekoratif paslanmazlar ( Bkz. Dekoratif Paslanmazlar ) ve Elektrostatik Fırın Toz Boyalı yapılabilmektedir.

Kanatlar : Standart olarak 10mm Temperli & Rodajlı Cam yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak plexi yada polikarbonat yapılabilmektedir. Opsiyon olarak kanat üzerine Logo ve ışıklı yapılabilmektedir.

Elektronik Kontrol Kart ve Çalışma Voltajı : Her ünite kontrol etmesi gereken koridor için MASTER ve SLAVE anakartlar haberleşme yaparak kontrol etmektedir, Bu şekilde koordineli ve yüksek verimlilik sağlamaktadır. Kontrol girişleri kuru kontaktır ( NO ). Opsiyon olarak CMOS, TTL ve 5 ? 24VDC giriş yapılabilmektedir. Kart üzerinde geçiş yönleri serbest yada kontrollü ayarlanabilir. Swich mode power suppley kullanılmaktadır, giriş 110 ila 240V AC arasında çalışma imkanı sağlamaktadır. Sistem 24VDC çalışmaktadır. Çalışma ısısı -10°C ile +50°C arasında çalışabilmektedir, çok soğuk ortamlarda opsiyon olarak ısıtıcı takılabilir. Geçiş onayı dahilinde sesli uyarı verebilmektedir. A noktasından geçiş onayı aldıktan sonra geçiş anında ve veya beklemede B noktasından gelen yetkisiz geçen kişi olur ise otomatik olarak kanatlar kapanmaktadır.

Sensör : Optik turnikelerin tümünde karşılıklı yüksek performansı sensörler kullanılmaktadır, geçiş koridor alanını yeterli alanda tarama yapılabilmesi için min 3 Adet sensör kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak sensör adedi artırılabilmektedir.

Geçiş ve Koridor : Geçiş sistemi koridor olarak yapılmaktadır. Ürünler Sağ ? Sol ? orta olmak üzere üç çeşit yapılmaktadır. Bir geçiş koridorun oluşması için 1 Adet Sağ ve 1 Adet Sol turnikeye ihtiyaç vardır, iki geçiş koridorun oluşması için 1 adet sağ, 1 adet orta ve 1 adet sol turnikeye ihtiyaç vardır. Koridor sayıları artışı bu oranda devam etmektedir. Geçiş koridor standart genişliği 85cm

Acil Durum : Enerji kesilme durumunda kollar serbest geçişe izin vermektedir. Ayrıca kart üzerinde acil durum girişi bulunmaktadır NC olan bu durum herhangi bir dış ( yangın, panik vb. gibi ) tüm paneller ile basit olarak bağlantıya uyumludur. Bu tip cihazlardan gelebilecek kontak veya kablo bağlantısı kesilmesi durumunda turnike otomatik olarak serbest geçişe izin vermektedir.

Uygulama Alanları : Optik turnikeler hızlı ve yoğun alanlar için tasarlanmıştır. Eşsiz tasarım şıklığı ile özel projelerde mimar ve dekoratörler alışılmışın dışında imkan ve görsel farklılık sunmaktadır.

Led İndikatörler: İsteğe bağlı ve opsiyon olarak ; Üst tabla altına, burun kısmına ve kanatlara uygulanmaktadır. Led göstergeler beklemede Mavi veya Turkuaz olarak anakart üzerinden seçilebilmektedir.

Güvenlik Seviyesi : Caydırıcı
Diğer Özellikler
Stok KoduSB100FLXLDouble
MarkaAtlas
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)2