Metcom MTC-400 Otopark Plaka Tanıma Sistemi

MTC-400 Otopark Plaka Tanıma Sistemi
? Set İçeriği
? Metcom Otopark Plaka Tanıma Lisansı
? 4MP H265 True Day/Night PoE Back Focus IP Kamera
? 2.7-13.5mm 4MP Motorize Auto İris Lens
? IP67 IR Muhafaza
Plaka tanıma sistemi otoparklarda sisteme kayıtlı abone araçlara otomatik bariyer açar LED panoda bilgi verir, otoparkların tümünde doluluk oranını tespit eder ve saat bazında ?  günlük ? aylık ? yıllık raporlar verir.
Plaka tanıma sistemi sayesinde otoparkınıza tam otomatik şekilde giriş yapmanız mümkündür. Kart, OGS cihazı, TAG, etiket, uzaktan kumanda gibi cihazlara ihtiyacınız yoktur bu sebeple işletim maliyeti sıfırdır ve 10 yıl boyunca otoparkınıza giriş yapan araçlarla ilgili resimli raporlar alarak güvenliğide sağlamış olursunuz.
Giriş Çıkış Kontrolü
Tüm otopark giriş/çıkış noktaları kontrol altına alınır. Otoparka giriş ve çıkış yapan her aracın fotoğraf, plaka, giriş/çıkış zamanı, misafir araçların nereye, ne amaçla ve ne zaman ziyarete geldiği sistem tarafından kayıt altına alınarak yıl, ay, gün bazlı veritabanında saklanır ve gerektiği durumlarda çok ayrıntılı raporlar verilir. Raporlar yazıcıdan çıktı alınabilir ve resimli PDF, Word, excel formatlarında arşivlenebilir.
Abone Araç / Otomatik Geçiş
Sistem otomatik olarak her gelen aracın plakasını tanır ve milisaniyeler mertebesinde abone olup olmadığını sorgular; araç abone ise otomatik bariyer açılarak aracın otoparka girişi sağlanır. Otomatik geçiş izni verilen araç bilgileri ve araç plakası, araç sahibinin bilgileri ile birlikte sisteme girilir. Şahıs, daire yada firma bilgileri sisteme tanımlandıktan sonra otoparka giriş yapacağı bütün araçları sisteme dahil edilerek, kaç adet araç izni olduğu belirtilir. Bu sayede sitede her daire sakinine ait birden fazla araç plakası girilir, fakat aynı anda kaç adet araç park izni varsa o kadar aracı giriş yapar.
Kara Liste Araç Kontrolü
Otoparka girişini istemediğiniz yada giriş yapmak istediğinde uyarı (sesli,görsel) vermesini istediğiniz araç plakaları sisteme tanıtılabilir. Belirlediğiniz araçlar otoparkınızın giriş kapısına yaklaştığında sistem otomatik olarak uyarı verir.
Misafir (Ziyaretçi) Araç Girişi
Misafir araç girişi olan otoparklarda izinsiz girişlerin yapılamaması ve park etmek isteyen araçların ne amaçla hangi daireyi, kişiyi veya firmayı ziyaret edeceği bilgilerini girmenize yarar daha sonra bu bilgilerin raporlarınıda alabilirsiniz.
Raporlama İşlemi
Araç giriş/çıkış bilgileri, abone/otomatik geçiş, misafir araçlar, fotoğraf ve plakaları ile bereber raporlanabilir ve bu bilgiler istenildiği zaman plaka, tarih gibi sorgulama yöntemleri ile bilgileri istenildiği saatte otomatik olarak E-mail ile istediğiniz mail adreslerine foroğrafları ile beraber gönderebilir, rapor listelerini PDF, EXCEL, WORD formatlarında alabilirsiniz.
Kullanıcı Yetkilendirme (Yetki Seviyesi Belirleme)
Sistem kullanıcı bazlı çalışır her operatör/güvenlik görevlisi kendi kullanıcı adı ve şifresi ile nöbet saatlerinde sistemi açar olay ve sebeplerin hangi görevli nöbetinde ve ne zaman ortaya çıktığı sistemden görülebilir. Abone/Otomatik Geçiş, Karaliste Plaka tanımlamaları gibi özel işlemler sistem yöneticisi tarafında gerçekleştirilir.
PTS Faydaları (Otopark ve Kontrollü Geçiş Noktaları İçin)
? Giriş / bekleme / çıkış sürelerini azaltır
? Trafik sıkışıklığını önler
? Giriş ve çıkışlar da güvenliği sağlar
? Giriş kartları, araç etiketleri, uzaktan kumanda vs. kullanım ihtiyacı ortadan kaldırır
? İşletim maliyeti yoktur
? Sistem kamerasından geçen araç bilgileri kayıt edilmektedir. (Plaka, tarih, saat, geçtiği kapı)
? Gerektiğinde bariyer ve buna benzer geçiş kontrol sistemleri ile entegre edilir.
? Sisteme kayıtlı olan araç, geçiş noktasına yaklaştığında, bariyer otomatik olarak araç geçişine olanak tanır. (Sisteme kayıtlı olmayan ve geçiş yetkisi kısıtlanan araçlar için bariyer devreye girmez)
? Yasaklı bir araç sistemden geçtiğinde operatöre otomatik olarak görüntülü ve sesli olarak uyarı verir.
? Çeşitli rapor, sorgulama ve analizlerin alınmasını sağlar.
? Kullanıcı yetkilendirmesi yapılabilir. Operatör kendisine ait kullanıcı adı ve şifresi ile sistemi çalıştırır
 
Plaka Tanıma Otopark (Site) Modülü (Abone Araç Yönetimi ve Raporlama)? İzinli (Abone) Araç Otomatik Bariyer Tetikleme (Sınırsız Abone Desteği)
? Ziyaretçi (Misafir Araç) Bilgi Girişi (Geliş Sebeplerinin Plaka İle Raporlanması)
? Kota Uygulaması (Abonenin Aynı Anda İçeride Olabilecek Araç Sayısını Kısıtlama)
? Acil Durumu Butonu (Yangın, Deprem vb. Durumlarda Bariyerleri Açık Tutma)
? Kara Liste Oluşturma (Yasaklı Araçlara Sesli ve Görse Alarm Bildirimi)
? Geçiş Yapan Araçların Tarih, Saat Bazlı Resimli ve Çok Ayrıntılı Raporlanması
? Plaka Sorgulama (Değişik Fonksiyonlarla / Joker Karakterlerle)
? Word, Excel, PDF Resimli Rapor Alabilme, (Excelden Alma ? Excele Verme)
? Raporları İstenilen Zamanda İstenilen Adrese Otomatik Mail Gönderme
? Kullanıcı Yetkilendirme (Yetki Seviyeleri Oluşturma)
Diğer Özellikler
Stok KoduMTC-400
MarkaMetcom
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)2

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler