Özak CGG-R-AIR Cam Boy Turnikesi

Teknik Özellikler

Silindirik, kırılmaya dayanıklı 4mm+4mm şeffaf lamine, yuvarlatılmış tek parça cam ve elektrostatik toz boyalı (ops.istenen RAL renklerinde) çelik sac ve profillerden üretilmiştir.
İçeri sürekli temiz hava sağlayan bir fresh air ventilation sistemine sahiptir.
Geçiş alanında LED iç ortam aydınlatması bulunur.
Giriş ve çıkış için birbirinden bağımsız olarak motor tahrik sistemi ile dairesel hareket eden, 4mm+4mm şeffaf lamine yuvarlatılmış 2 cam kapı içerir.
Kapılar kapalı durumdayken sistem zorlanarak yetkisizce açılmaya çalışıldığında açılmayacak yapıdadır.
Her iki yan yönde; animasyonlu DOT MATRIX indikatörler ve kapı yan profillerine entegre LED indikatörler ile geçiş alanında LED indikatörler bulunur.
110/220 V – 60/50 Hz. AC (% ± 10), Switch Mode Power Supply 24 V DC.
Stand-by ~14 W, geçiş ~130 W.
~5 geçiş / dk.
*Farklı geçiş kontrol sistemlerinin kullanımı geçiş sayısını değiştirebilir. Kuru kontak (ground control) ile kontrol edilebilir.
Her türlü geçiş kontrol ünitesi ile uyum içinde çalışır.
Ops. RS232, RS485 veya LAN (network) ile fonksiyonları kontrol edilebilir.
(-20°C) – (+68°C) (Ops:- 50°C ısı pozitifleme ile) , RH 95% (±2%) (yoğuşmasız) , IP 44 - iç ortam. İki yönlü, giriş/çıkış (bi-directional), motorlu.
Hareketli kapılar ilk konumda her iki yöne kapalı durumdadır.
Geçiş kontrol sisteminden (3. Parti ürünü) yetki onayı alındıktan sonra ilk kapı açılır ve kişinin turnike içerisine girmesi sağlanır. Turnike içindeki infrared dedektör ve load cell weight sensor ve varsa opsiyonel güvenlik paketi unsurları kişinin içeride varlığını algıladığında ilk kapı kapanır (kişi içeri girmezse, ayarlanan süre sonunda kapı kapalı konuma gelir).
Kişinin içeride ve her iki kapının da kapalı olduğu durumda sistem tekrar kişinin varlığını kontrol eder, içeride kişi var ve geçiş hakkına sahip ise ikinci kapı açılır (yoksa ikinci kapı hiçbir zaman açılmaz, kişi geldiği yöne iade edilir veya içeride hapis tutulur) kişi dışarı çıktığı andan itibaren ikinci kapı kapanarak sistem bir sonraki geçiş için hazır hale döner.
Turnike içerisinde istenirse 2. bir geçiş kontrol sistemi (3. Parti ürünü) bulunur, kişi içeri girip kapılar kapalı pozisyonda iken 2. kez okutma yapar ve geçiş iznine bağlı olarak ikinci kapı açılırak kişi diğer bölüme geçirilir veya geldiği yöndeki kapı açılarak geri çıkışı sağlanır.
Herhangi bir sebepten geçiş tamamlanamazsa, her zaman kişinin geldiği yöne çıkışı sağlanır.
Yangın veya acil durum kontağı geldiğinde ve elektrik kesintisinde her iki kapı otomatikman açılıp hızlı tahliye imkanı sağlar, fail safe (ops. fail secure).
Turnike geçiş alanında acil durum mantar butonu bulunur ve acil durumda buton ile kişiye giriş yaptığı yöndeki (arkasındaki) kapıyı açarak tahliye imkanı verir.
Opsiyonel Secure Pass 3D Camera Detector ile tüm giriş ve çıkış sayısı belirlenebilir. Çoklu, bağımsız denetim ve kapı kontrol sistemine sahiptir.
Kapıların dönüşü sırasında kapının kişiye temas etmesi halinde, kapı kenar çerçevelerinde bulunan hava basınç sensörleri ve ilaveten mekanik ve elektronik tork kontrol sistemi devreye girerek kapının hareketini durdurarak kapının kişiye zarar vermesini engeller.
Sistem direnç esnasında görsel-işitsel alarm verir.
Tabanda load cell weight sensor standart , multi point load cell alan kontrolü (ops.) ,
Turnike içinde 2. seviye geçiş kontrol uygulaması (3. parti ürünü) için zemin veya tavandan reader bracket uygulaması,
Secure Pass 3D Camera Detector ile giren / çıkan (ayrı ayrı) kişi sayma ve yetkisiz kişi belirleme uygulaması (giriş kişi sayacı ile içeride
bulunan kişi sayısı denetlenebilir ve kaçak geçişi engeller),
Güvenli geçiş koridoru (rail lane) uygulaması (proje bazlı değerlendirme gerektirir),
Aktif duruş alanı,
İnaktif duruş alanı.
Turnikenin bir yönünde anahtarla kumanda edilen programlanabilir bir buton (key-switch) bulunur. Buton işletmenin istediği fonksiyonlar için programlanabilir ve standart olarak temizlik, bakım ve farklı gereksinim için bir kapıyı açacak şekilde ayarlanmıştır.
Anahtar açıldığında, anahtarın bulunduğu yöndeki kapı açılır ve rahat temizlik yapılabilmesi için her iki kapı da serbest döndürülebilir olur (opsiyonel).
Farklı kullanım gereksinimleri (dışarıdan manuel müdahale ile içerideki kişinin tahliyesi, 1. veya 2. kapının serbest bırakılması vb. ) için programlanabilir.
Güvenlik paketleri (bkz. güvenlik paketleri), farklı renk seçenekleri, acil durumda fail secure özelliği, RS232/RS485/LAN (network) ile kontrol, interkom ünitesi, ısı pozitifleyici, kurşun geçirmez cam, kolay kurulum ve ayarlı yükseltilmiş zemin montaj aparatı, farklı gövde ve kapı malzemeleri, zemin kontrol sistemi (load cell) ve diğer üniteler.
Diğer Özellikler
Stok KoduCGG-R-AIR
MarkaÖzak
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)2

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.