Özak RBD/4 Güçlendirilmiş Hidrolik Mantar Bariyeri

Enerji: Standart 380V AC 3-Faz 50/60 Hz, 1,1 - 11 kW motor (çoklu montajlarda beslenecek mantar bariyer sayısı ve sisteme dahil edilecek
aksesuarlara göre değişen). Opsiyonel olarak güç kesintisinde 24V DC ile çalışabilme.
Kontrol / Kumanda: 24V DC beslemeli PLC kontrol ünitesi, güç ünitesi kabini içerisinde bulunur.
Solenoidler 24V DC (ops. 12V DC / 220V AC).
Hız: Standart operasyon; ~2,5 - 5 sn (çoklu montajlarda beslenecek mantar bariyer sayısına göre değişen) yükselme alçalma.
Opsiyonel olarak hızlı kalkış (EFO, hidrolik akümülatör destekli) 1 - 1,5 sn. (beslenecek mantar bariyer sayısı ve kalkış yüksekliğine bağlı olarak kalkış hızı değişebilir).
IP Sınıfı: IP55 - Hidrolik Güç Ünitesi
IP67 - Elektronik Kontrol Ünitesi IP67 kutu korumalı (opsiyonel)
IP68 - Hidrolik Piston
Çalışma Isısı: -5°C / +55°C (ops. -30°C / +70°C)
Aks Yükü Dayanımı: 50 t
Hidrolik Silindir Ünitesi: Ağır koşullar için geliştirilmiş çift etkili, toza karşı korumalı hidrolik silindir.
Hidrolik Güç Ünitesi ve Kabini: Güçlendirilmiş endüstriyel hidrolik pompa.
Manyetik metal toplayıcılı 40 - 120 lt (beslenecek mantar bariyer sayısı ve kalkış yüksekliğine bağlı olarak değişen) kapasiteli emiş filtreli yağ tankı.
Standart olarak yağ seviye göstergesi ve sensörü, yağ sıcaklık göstergesi,
düşük yağ seviyesi için sesli alarm.
60 - 120 bar (max.160 bar) (beslenecek mantar bariyer sayısına göre değişen) basınç.
10mt R2 tip güçlendirilmiş çift kat sarmal hidrolik hortum.
Çoklu montajlarda ara bağlantı hortumları.
Motor, hidrolik pompa ve solenoid valflere kolay ulaşılmasını sağlayan kilitlenebilir kapaklı, sıcak daldırma
galvaniz kaplamalı ve elektrostatik toz boyalı çelik kabin içinde bulunmaktadır (ops. paslanmaz çelik kabin).
Sistem: Aşağı, yukarı, dur ve acil girişleri ile dış sensörler giriş ve çıkışları (örn: loop dedektör, emniyet sensörü, trafik lambası, kablosuz uzaktan kumanda, vb.).
İniş ve kalkışta uyarı sinyali, alarm veya acil durumda güçlü siren uyarısı.
Acil durumda standart olarak durur, opsiyonel olarak iner veya yükselir (müşteri tercihidir).
Enerji olmadığında veya bakım amaçlı durumlarda el pompası ile yükseltilip, manuel valf ile de indirilebilir.
Otomatik kalkış modu sayesinde araç geçişini tamamladıktan sonra bariyer ünitesi otomatik olarak kalkar. Bu fonksiyon loop dedektör opsiyonuyla mümkündür.
Bariyer pozisyonu ve trafik sinyalizasyonu için IP67 manyetik sensör mevcuttur.
Araç geçiş anında pistona yük bindirmeyen serbest kalan piston bağlantı yapısına sahiptir.
Tepe nokta vurma sönümleyici yay sistemi vardır.
Hızlı kalkış (EFO, varsa) komutu verildiğinde varsa güvenlik ekipmanları (emniyet sensörü, loop dedektör vb.) devrededir, opsiyonel olarak tüm güvenlik ekipmanları devre dışı bırakılabilir.
Bariyer Ünitesi (Yeraltı Ünitesi) Mantar Bariyer Ankraj Kasası: Ø338 mm sıcak daldırma galvanizli çelik ve sağlamlaştırılmış yapıda ve ürün betona gömüldükten sonra hiçbir aracın darbesi ile yerinden sökülemez şekilde tasarlanmıştır.
Hidrolik güç ünitesi konumu ve kurulum yeri şartlarına göre, her 2 taraftan bağlantıya imkan veren hidrolik hortum ve kablo giriş delikleri ile donatılmıştır.
Yağmur suyu tahliyesi için bağlantı yuvası içermektedir.
Montaj: plakası ile taban betonuna saplamalar vasıtasıyla kolay montaj, montaj sonrasında hidrolik hortum ve kablolara kolay ulaşım imkanı sağlanmıştır.
Ana Mantar Bariyer Yuvası: Ø324 mm sıcak daldırma galvanizli ve mantar bariyer silindirinin ana yuvasını oluşturmak üzere yapılandırılmıştır.
Azami doğrusal hareket ve asgari malzeme sürtünmesi temin etmek üzere mantar bariyer silindiri ana yuvaya birbirine eşit mesafede yerleştirilmiş 5 adet yatak (iç yatak) boyunca hareket etmektedir.
Hidrolik silindirin alt bağlantısını içermektedir.
Bariyer Ünitesi (Çarpışma Ünitesi) Mantar Bariyer Silindiri (Çarpışma Ünitesi): Ø270 mm (Ø275 mm giydirme ile) standart olarak RAL9006 (opsiyonel olarak diğer RAL renklerinde veya 304 - 316 kalite paslanmaz çelik giydirme) renginde elektrostatik toz boyalı 8 mm kalınlığında sıcak daldırma galvaniz kaplı çelik boru içerisinde 65 - 90 mm eksantrik et kalınlığında solid çelik çarpışma yüzeyi.
5 mm kalınlığında solid çelik barlardan oluşturulmuş çarpışma anında darbeyi tüm gövdeye eşit dağıtarak sönümlenmesini sağlayan özel yıldız formlu darbe emici iç yapı.
360° görülebilir kırmızı yanıp sönen LED ikaz ışıkları içeren, sökülüp takılabilen RAL 9006 elektrostatik toz boyalı alüminyum mantar bariyer üst kapağı ile kırmızı (ops. beyaz, sarı) renkte reflekte bant.
Azami doğrusal hareket ve asgari malzeme sürtünmesi temin etmek üzere mantar bariyer silindiri ana yuvaya birbirine eşit mesafede yerleştirilmiş özel metal olmayan yataklama malzemesinden üretilmiş 5 adet yatak boyunca (dış yatak) hareket etmektedir.
Hidrolik silindirin üst bağlantısını içermektedir.
Mantar bariyer ankraj kasası sayesinde çarpışma hasarı halinde ana mantar bariyer yuvası ile birlikte değiştirilebilir şekilde tasarlanmıştır
Yol Yüzey Plakası: RAL9006 (opsiyonel olarak diğer RAL renklerinde) renginde elektrostatik toz boyalı 15 mm kalınlığında sıcak daldırma galvaniz kaplı çelikten imal edilmiş olup, civatalı bağlantısı sayesinde kolaylıkla sökülebilir.
Aynı zamanda toz keçesi içermektedir.
Kontrol Sistemi: IP67 kutuda yukarı, aşağı ve durdurma operasyonları için 3 adet ve acil durum için 1 adet buton bulunur (opsiyonel olarak hızlı kaldırma (EFO) için 1 adet buton bulunur).
Dahili LED indikasyonu ve 10 m kablosu bulunmaktadır.
Emniyet sensörü ve loop dedektörlerden (opsiyonel) gelen komut ile hareketini durdurur.
Sistem PLC ile çalışmaktadır.
Opsiyonel olarak ekranlı PLC ile sistemin düşük yağ seviyesi durumu, emniyet sensörleri (varsa) ve loop dedektörlerin (varsa) durumu, mantar bariyer pozisyonu ve hareketi gibi statüler izlenebilir.
Her türlü geçiş kontrol ünitesi ile uyum içerisinde çalışır.
Enerji Kesintisi Durumu: Güç kesilmesi durumunda bollard olduğu konumda kalır. Opsiyonel olarak, indirilebilir veya 24V DC motorlu battery pack ile yükseltilebilir ve indirilebilir. Battery pack tam şarjda minimum 60 - 100 hareket sağlar (minimum hareket sayısı sistemdeki bollard adedine göre değişir).
Opsiyonel Özellikler Ve Aksesuarlar: Hidrolik akümülatör (hızlı kalkış özelliği), güç kesintisinde 24V DC motor ilavesi (minimum 60 - 100 hareket), yağ ısıtıcı (yağ tankı için),
yağ soğutucu, ısı pozitifleyici (elektronik komponentler için), dalgıç pompa, trafik lambası (Ø200/300 mm, kırmızı - yeşil LED, 304 kalite paslanmaz çelik üzeri elektrostatik toz boyalı gövde), trafik lambası direği (sıcak daldırma galvaniz üzeri elektrostatik toz boyalı), loop dedektör (çift kontak), emniyet sensörü (50 cm yüksekliğindeki direkleriyle beraber), IP67 kutu (güç ünitesi içindeki PLC, SMPS, konnektörler için),
kablosuz uzaktan kumanda alıcı + verici, harici butonlar, diagnostik ekranlı PLC, farklı ürün ebatları, 304 - 316 kalite paslanmaz çelik giydirme.
Montaj: C30 kalite beton ve demir donatı kullanılarak montaj yapılır. Betonlama öncesi zemin tesviye ve hazırlama işlemleri yapılmalıdır. Zemin emniyet gerilmesi en az 1/2 kg/cm2 olmalı, değil ise o seviyeye getirilmelidir. Üretici talimatlarına bağlı kalarak montaj yapılmalıdır. Birden fazla mantar bariyerin tek güç ünitesinden kontrol edilebildiği çoklu mantar bariyer kurulum imkanı. Çoklu kurulumlarda; mantar bariyerler arası mesafenin / açıklığın azami 1200 mm olması tavsiye edilmektedir.
Diğer Özellikler
Stok KoduRBD/4
MarkaÖzak
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)2

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler