Özak TBD Trafik Düzenleme Hidrolik Mantar Bariyeri

Enerji: Standart 380V AC 3-Faz 50/60 Hz, 1,1 - 11 kW motor (çoklu montajlarda beslenecek mantar bariyer sayısı ve sisteme dahil edilecek aksesuarlara göre değişen). Opsiyonel olarak güç kesintisinde 24V DC ile çalışabilme.
Kontrol / Kumanda: 24V DC beslemeli ÖZAK PLC kontrol ünitesi, güç ünitesi kabini içerisinde bulunur.
Solenoidler 24V DC (ops. 12V DC / 220V AC).
Hız Standart operasyon; ~2,5 - 6 sn (çoklu montajlarda beslenecek mantar bariyer sayısına göre değişen) yükselme alçalma.
Opsiyonel olarak hızlı kalkış (EFO, hidrolik akümülatör destekli) 1 - 1,5 sn. (beslenecek mantar bariyer sayısı ve kalkış yüksekliğine bağlı olarak kalkış hızı değişebilir).
IP Sınıfı: IP55 - Hidrolik Güç Ünitesi
IP67 - Elektronik Kontrol Ünitesi IP67 kutu korumalı (opsiyonel)
IP68 - Hidrolik Piston
Çalışma Isısı: -5°C / +55°C (ops. -30°C / +70°C)
Aks Yükü Dayanımı: 40 t
Hidrolik Silindir Ünitesi: Ağır koşullar için geliştirilmiş çift etkili, toza karşı korumalı hidrolik silindir.
Hidrolik Güç Ünitesi ve Kabini Güçlendirilmiş endüstriyel hidrolik pompa.
Manyetik metal toplayıcılı: 40 - 120 lt (beslenecek mantar bariyer sayısı ve kalkış
yüksekliğine bağlı olarak değişen) kapasiteli emiş filtreli yağ tankı.
Standart olarak yağ seviye ve yağ sıcaklık göstergesi.
55 - 120 bar (max. 160 bar) (beslenecek mantar bariyer sayısına göre değişen) basınç.
10mt R2 tip güçlendirilmiş çift kat sarmal hidrolik hortum.
Çoklu montajlar için ara bağlantı hortumları.
Sistem: Aşağı, yukarı, dur ve acil girişleri ile dış sensörler giriş ve çıkışları (örn: loop dedektör, emniyet sensörü, trafik lambası, kablosuz uzaktan kumanda, vb.).
İniş ve kalkışta uyarı sinyali, alarm veya acil durumda güçlü siren uyarısı.
Acil durumda standart olarak durur, opsiyonel olarak iner veya yükselir (müşteri tercihidir).
Enerji olmadığında veya bakım amaçlı durumlarda el pompası (ops.) ile yükseltilip, manuel valf ile de indirilebilir.
Otomatik kalkış modu sayesinde araç geçişini tamamladıktan sonra bariyer ünitesi otomatik olarak kalkar. Bu fonksiyon loop dedektör opsiyonuyla mümkündür.
Bariyer pozisyonu ve trafik sinyalizasyonu için IP67 manyetik sensör mevcuttur.
Araç geçiş anında pistona yük bindirmeyen serbest kalan piston bağlantı yapısına sahiptir.
Hızlı kalkış (EFO, varsa) komutu verildiğinde varsa güvenlik ekipmanları (emniyet sensörü, loop dedektör vb.) devrededir, opsiyonel olarak tüm güvenlik ekipmanları devre dışı bırakılabilir.
Bariyer Ünitesi (Yeraltı Ünitesi) Mantar Bariyer Ankraj Kasası: Ø267 mm sıcak daldırma galvanizli çelik ve ürün betona gömüldükten sonra hiçbir aracın darbesi ile yerinden sökülemez şekilde tasarlanmıştır. Hidrolik güç ünitesi konumu ve kurulum yeri şartlarına göre, her 2 taraftan bağlantıya imkan veren hidrolik hortum ve kablo giriş delikleri ile donatılmıştır.
Yağmur suyu tahliyesi için bağlantı yuvası içermektedir.
Montaj plakası ile taban betonuna saplamalar vasıtasıyla kolay montaj, montaj sonrasında hidrolik hortum ve kablolara kolay ulaşım imkanı sağlanmıştır.
Azami doğrusal hareket ve asgari malzeme sürtünmesi temin etmek üzere mantar bariyer silindiri ankraj kasasına birbirine eşit mesafede yerleştirilmiş 3 adet yatak (iç yatak) boyunca hareket etmektedir.
Hidrolik silindirin alt bağlantısını içermektedir.
Bariyer Ünitesi (Çarpışma Ünitesi) Mantar Bariyer Silindiri: Ø220 mm çapında toplam 6 mm et kalınlığında sıcak daldırma galvanizlenmiş çelik üzeri 304 kalite (ops. 304 kalite paslanmaz çelik üzeri elektrostatik toz boya veya 316 kalite) paslanmaz çelik giydirme. 360° görülebilir kırmızı yanıp sönen LED ikaz ışıkları içeren, sökülüp takılabilen RAL 9006 elektrostatik toz boyalı alüminyum mantar bariyer üst kapağı ile kırmızı (ops. beyaz, sarı) renkte reflekte bant.
Azami doğrusal hareket ve asgari malzeme sürtünmesi temin etmek üzere mantar bariyer silindiri ankraj kasasına birbirine eşit mesafede yerleştirilmiş özel metal olmayan yataklama malzemesinden üretilmiş 3 adet yatak boyunca (dış yatak) hareket etmektedir. Hidrolik silindirin üst bağlantısını içermektedir.
Çarpışma ünitesi çarpışma hasarı halinde değiştirilebilir şekilde tasarlanmıştır.
Yol Yüzey Plakası: RAL9006 (opsiyonel olarak diğer RAL renklerinde) renginde elektrostatik toz boyalı 15 mm kalınlığında sıcak daldırma galvaniz kaplı çelikten imal edilmiş olup, civatalı bağlantısı sayesinde kolaylıkla sökülebilir.
Aynı zamanda toz keçesi içermektedir
Kontrol Sistemi: IP67 kutuda yukarı, aşağı ve durdurma operasyonları için 3 adet ve acil durum için 1 adet buton bulunur (opsiyonel olarak hızlı kaldırma (EFO) için 1 adet buton bulunur).
Dahili LED indikasyonu ve 10 m kablosu bulunmaktadır.
Emniyet sensörü ve loop dedektörlerden (opsiyonel) gelen komut ile hareketini durdurur.
Her türlü geçiş kontrol ünitesi ile uyum içerisinde çalışır
Enerji Kesintisi Durumu: Güç kesilmesi durumunda bollard olduğu konumda kalır. Opsiyonel olarak, indirilebilir veya 24V DC motorlu battery pack ile yükseltilebilir ve indirilebilir. Battery pack tam şarjda minimum 60 - 100 hareket sağlar (minimum hareket sayısı sistemdeki bollard adedine göre değişir).
Opsiyonel Özellikler ve Aksesuarlar: Hidrolik akümülatör (hızlı kalkış özelliği), manuel kaldırma el pompası, güç kesintisinde 24V DC motor ilavesi (minimum 60 -100 hareket),
yağ ısıtıcı (yağ tankı için), yağ soğutucu, ısı pozitifleyici (elektronik komponentler için), dalgıç pompa, trafik lambası (Ø200/300 mm, kırmızı yeşil LED, 304 kalite paslanmaz çelik üzeri elektrostatik toz boyalı gövde), trafik lambası direği (sıcak daldırma galvaniz üzeri elektrostatik toz boyalı), loop dedektör (çift kontak), emniyet sensörü (50 cm yüksekliğindeki direkleriyle beraber), IP67 kutu (güç ünitesi içindeki ÖZAK PLC, SMPS, konnektörler için), kablosuz uzaktan kumanda alıcı + verici, harici butonlar, yağ seviye sensörü, farklı ürün ebatları, 304 kalite paslanmaz çelik üzeri elektrostatik toz boya veya 316 kalite paslanmaz çelik giydirme.
Montaj: C30 kalite beton ve demir donatı kullanılarak montaj yapılır. Betonlama öncesi zemin tesviye ve hazırlama işlemleri yapılmalıdır.
Zemin emniyet gerilmesi en az 1/2 kg/cm2 olmalı, değil ise o seviyeye getirilmelidir. Üretici talimatlarına bağlı kalarak montaj yapılmalıdır. Birden fazla mantar bariyerin tek güç ünitesinden kontrol edilebildiği çoklu mantar bariyer kurulum imkanı vardır.
Diğer Özellikler
Stok KoduTBD
MarkaÖzak
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)2

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler